Ekološki stresovi i nepovoljan način života opterećuju telo, što može dovesti do probavnih problema, oslabljenog imuniteta i lošeg opšteg stanja. Stoga je neophodno svakodnevno podržavati aktivnost creva i proces detoksikacije.
Ljudski organizam je svakodnevno izložen velikim stresovima. Klimatske promene postaju sve vidljivije, zagađenje životne sredine (tla, vazduha i vode) sve je prisutnije, a pandemije i zatvaranja ostavljaju traga na našem zdravlju. Sve to stavlja veliki teret na naš probavni sistem, što ne dovodi samo do probavnih problema, već i do oslabljenog imuniteta i lošeg opšteg zdravlja. Zbog toga je neophodno svakodnevno podržavati crevnu aktivnost i ubrzavati detoksikaciju.I da, zato je zeolit odličan izbor!
Ljudska creva svakodnevno su izložena mnogim uticajima. Kroz njih prolazi mnogo hrane i tečnosti, moraju se nositi sa zagađivačima i stresom ili konfliktima, što sve ostavlja posledice na ovaj organ. Na kraju, postoji direktna povezanost sa mozgom. U mnogim slučajevima, ovo se pogoršava satima provedenim u kancelariji, dok nedostatak fizičke aktivnosti i slobodnog vremena dovodi do usporavanja aktivnosti gastrointestinalnog trakta. Ovo je često praćeno nelagodnostima.
Creva nisu samo organ koji služi za varenje i dalji transport hranljivih materija. Ono nas upozorava kada duša nije u ravnoteži; takođe je od velike važnosti za imunološki sistem i karakteriše ga kompleksna bakterijska flora.
Samo zamislite: 80% svih odbrambenih mera i reakcija organizma dešava se u crevima, a 70% svih imunoloških ćelija je locirano u crevnoj sluzokoži.
Svi ovi razlozi dovoljno govore o tome koliko je važno pažljivo tretirati ovaj organ.
„Upozoravajući signali stresa organizma su postepeni gubitak energije, umor, nedostatak koncentracije i povećana osetljivost na infekcije. Za dug i potencijalno zdrav život, zdrava creva su jednostavno preduslov.“
Govoreći o dugom životu, prema jednoj studiji, zdrav način života može dodati 14 godina života u poređenju sa nepovoljnim načinom života! Pažljivo negovana creva su važan deo toga.
Prirodna podrška crevima
Postoji mnogo načina da prirodno čuvamo creva. Jedan od njih je unos rastvorljivih vlakana. Adekvatan unos ovih supstanci je važan za proizvodnju dovoljnog broja kratkolančanih masnih kiselina u debelom crevu, koje se stvaraju tokom metabolizma. Kratkolančane masne kiseline su od velike važnosti za metabolizam sluzokože debelog creva.
Još jedna važna funkcija kratkolančanih masnih kiselina je smanjenje pH vrednosti u debelom crevu. To dovodi do stvaranja kiselog okruženja koje inhibira rast neželjenih i patogenih bakterija. Pored toga, zakiseljenje u lumenu debelog creva izaziva protonaciju gasovitog amonijaka u amonijum-jone, koji se zatim odstranjuju iz apsorpcije u krv, čime se olakšava rad jetre. Rastvorljiva vlakna takođe dovode do povećanja anaerobnih, fizioloških bakterija u mikroflori. Sve u svemu, ishrana bogata vlaknima pogodna je za povećanje crevne peristaltike, skraćivanje vremena tranzita hranljive mase i prevenciju konstipacije. Na ovaj način, creva se efikasno podržavaju u svojim funkcijama. Ako se rastvorljiva vlakna unose putem čvrste hrane, poput lana, uvek je važno piti dovoljno tečnosti.
Još jedan način da se olakšaju creva je pauza između obroka. Creva koja moraju neprestano da vare hranu i koja su možda potom nedovoljno stimulisana zbog nedostatka fizičke aktivnosti, izložena su velikom opterećenju. Zbog toga su pauze između obroka dobre za regeneraciju. Isto važi i za noć – jedenje preblizu vremena za spavanje ne samo da opterećuje želudac, već i creva.
Detoksikacija i razvoj
Hronične bolesti creva su u porastu. Takođe, veliki deo stanovništva se žali na konstipaciju i opštu nelagodnost u gastrointestinalnom traktu. Mnogi rizici nisu vidljivi i ne mogu se otkriti putem ukusa, poput kontaminacije pesticidima u hrani ili aditiva, kao i teških metala u hrani i vazduhu.
Zbog toga je neophodno svakodnevno podržavati sve organe uključene u detoksikaciju – uključujući i creva. Na ovaj način ulažemo vreme i energiju u preventivnu brigu i ne dopuštamo da organ, koji se često naziva „korenom tela“, oboli.
Inovativni koncept za ovo može se sažeti pod ključnom rečju „detoksikacija i razvoj“. Na taj način, detoksikacija organizma se svakodnevno podstiče, a čišćenje od neželjenih supstanci ubrzava. Jedan jednostavan i efikasan način da se gastrointestinalni trakt „održi čistim“ je prirodni mineral PMA zeolit. Kroz svoj glavni mehanizam delovanja, apsorpciju patogenih zagađivača u gastrointestinalnom traktu i njihovo prirodno izbacivanje putem stolice, ove supstance ne mogu više oštetiti crevnu sluzokožu. Zbog toga se PMA zeolit koristi u medicini za lečenje sindroma „propuštajućeg creva“ i iritabilnog creva. Paralelno s tim, podstiče se nakupljanje hranljivih materija, jer samo zdrava creva sa očuvanom sluzokožom mogu da apsorbuju nutrijente u dovoljnoj količini.
„Jedan od najvažnijih temelja za efikasnu apsorpciju vitalnih supstanci je funkcionalna crevna sluzokoža.“
Нема коментара:
Постави коментар